Listen to your heart | 48.kapitola | Vánoce

24. prosince 2012 v 23:27 | Lenny |  • Listen to your heart - Kapitoly

Název kapitoly : Vánoce
Kapitola : čtyřicátáosmá
Autor : Lenny
Betaread : Christine
Blog : lennydy
Postavy : ZDE



Stála u okna a vyhlížela zvědavě jak venku hustě sněží. Bylo teprve kolem sedmé ráno, tma ještě byla. Ale pomalu se začínalo svítat. Sledovala padající sněhové bílé vločky na parapet, po chvilce ale zvedla své modré oči od parapetu a zadívala se na jeden dům před sebou, který byl nádherně osvětlen různými oranžovými a žlutými světýlky. Venku před domem měla rodina postaveného sněhuláka, který měl barevnou šálu kolem krku, vypadal vesele … Pousmála se a otočila se zpátky ke stolu. Povzdechla si. Jelikož nikdo nebyl ještě vzhůru a ona chtěla pustit pohádky. Nakonec si ale přisedla ke stolu, do ruky uchopila zelenou pastelku a začala vybarvovat stromeček, který si nakreslila. A byla ráda, že se jí tak trochu povedl. Jack, který ležel celou dobu ve svém pelechu se přesunul k Sally a položil jí hlavu do jejiho klína.
Sally se usmála a při vybarvování drbala za oušky. Po chvilce zaslechla jak někdo vchází dolů do kuchyně. Spatřila ospalého tátu, měl rozcuchané vlasy a nevypadal zrovna k světu.
" Ty vypadáš tatí" zasmála se.
" Co tady takhle brzo strašíš?" zeptal se a zívl si.
" Nevím, už jsem nemohla dál spát. Navíc jsem si všimla že krásně sněží a chtěla jsem pustit pohádky, ale nechtěla jsem vás budit. " Ben se pousmál a posadil se k ní ke stolu. Podrbal se na hlavě a potřel si obličej.
" Pustíš mi prosím tu pohádku?" zkusila znova.
" Jo promiň, ještě bych spal. Ale musím ještě něco zařídit ať pak mohu být s vámi doma." Zvedl se a společně se Sally vešli do obýváku. Pustil jí jednu pohádkou kterou si sama vybrala. Potom se převlékl do šedivých tepláků, černého trička, přes to všechno si vzal bílou mikinu a teplou šedou bundu. Otevřel dveře a odešel ven…

Odpoledne Tom ještě ve svém pokoji zabaloval dárky. Jelikož díky práci nestíhal, celý dny pracoval. A když přišel z práce domů, byl unavený. Byl vůbec rád, že zalehl do postele a mohl se prospat. Jeho brácha Bill, pro dnešek vařil oběd. Tentokrát to byli lasagne, které oba dva bratři milují.
" Tome lasagne už jsou hotový." Zavolal. Tom si odkašlal a zabalil poslední dárek. Zvedl se ze země a ujistil se že má vše zabalené. Sešel schody dolů a ihned si přisedl ke stolu, jelikož mu už od rána kručelo v břiše. Bill položil talíř s lasagne před ním a sám si sedl naproti.
" Kde Vanessa bude strávit vánoce?" zeptal se.
" No pozvala mě k sobě domů, že bych byl s její rodinou. Nechceš být s námi taky?" Bill se pousmál.
" Bohužel už mám něco domluvené" mávl rukou. Tom se zarazil a zašklebil se na něj.
" Myslel jsem že jako každé vánoce budeme oba dva spolu." Přestal jíst.
" Promiň, ale teď to prostě nevyšlo. Jedny vánoce bezzemně přežiješ."
" Počkej a kam zase jako jdeš?" zajímal se Tom o svého bráchu.
" A není to jedno?"
" To teda není."
" Nemusíš se starat kde budu." Mrkl na něj mladší bráška.
" Ne vážně, nehraj si semnou. Jsem tvůj bratr a chci vědět s kým jsi, s kým se scházíš, kam chodíš. Jelikož mám o tebe starost aby se ti něco nestalo, věř že nerad bych o tebe přišel." Řekl upřímně do bratrových očí. Bill sklopil oči a také přestal jíst.
" Někoho mám." Řekl tak tiše, že ho Tom sotva slyšel.
" A koho? Představíš mi jí někdy?" pousmál se. Bill zvedl oči a pohlédl mu hluboce do očí.
" Spíš představíš ho" řekl, polkl, protože se mu začalo dělat sucho v puse a na čele se mu začali vytvářet malé kapičky potu.
" Ho? Ty máš kluka?" nechápal starší bratr.
" Jo už je to tak." Zavřel oči a bál se jeho reakce.
" Aha, jak dlouho se cítíš na stejné pohlaví? A jak dlouho někoho máš?" zeptal se s klidem, jelikož mu došlo. Že by zbytečně bratrovi něco vyčítal, je to jen život. A holt někdo se cítí na jiné nebo stejné pohlaví. Bylo mu to jedno, chtěl jen aby Bill byl šťastný a nic mu nebránilo k radosti. Billa jeho reakce velmi překvapila, čekal že se zvedne ze židle, čekal že bude zuřit. Ale nic. Místo toho byl naopak v pohodě.
" No už je to dva roky co se necítím na holky ale na kluky. Bylo mi děsně když jsem to musel v sobě dusit. Věř že to nebylo lehké a ani nevíš jak mi je teď, jakoby ze mě spadl kámen a byl svobodný. Přítel se jmenuje Patrick a jsme spolu půl roku." Odpověděl. Tom se pousmál a přikývl.
" Dobře, tak doufám že ho někdy uvidím, Abych si ho mohl proklepnout." Bill se usmál a souhlasně přikývl.
"No nic, tak si užij vánoce s přítelem a já letím k Ruthovým." Podal si s bratrem ruku.
" Děkuji Tome." Řekl tiše Bill. Tom se pousmál a nakonec svého bratra objal.
" Ať se stane cokoliv, navždy bratři." Řekl tiše Tom a odešel pro dárky. Bill se pousmál a měl co dělat aby se nerozplakal. Přece jenom byl víc citlivější než Tom.

Vanessa stála u kuchyňské linky a společně s maminkou obalovaly řízky a náramně se u toho bavily. Vyprávěli si historky a vzpomínali na dětství. Samuel kolem nich běhal a těšil se na dárečky. Lorelei připravovala talíře,skleničky a příbory na stůl. Daniel venku hrabal sníh, jelikož přes den toho napadlo příliš.
Tom zaparkoval aut před jejich domem a pomalu vystoupil z auta. Vanessa ho spatřila z okna a už se musela usmívat. Tom se na ní už culil a zamával jí. Vzal z kufru tašku ve kterém měl dárečky a šel k hlavním dveřím které otevřela jeho princezna.
"Ahoj, ukaž. Dárky dám nahoru ať to nevidí Lorelei se Samuelem." Políbila ho na tvář a odešla urychleně nahoru. Tom si sundal bundu a dal na věšák. Boty srovnal vedle ostatních a pomalu a tiše vešel do kuchyně.
" Dobrý večer." Pozdravil a dal si ruce do předních kapes.
"Ahoj Tome, za půl hodiny už budeme večeřet. Tak si klidně posaď." řekla Vita a chytla Samuela, aby se uklidnil a šel se dívat na pohádky. Tom se posadil ke stolu a prohlížel si celou kuchyni. Všude spatřil něco vánočního, líbilo se mu to.
Vanessa se vrátila zpátky a posadila se vedle Toma. Ten jí políbil na odhalené rameno a usmál se.
" Sluší ti to." Šeptl jí tiše do ouška.
" Co si tam šeptáte vy hrdličky?" zeptala se Vita. Tom s Vanessou se zasmáli a už se nemohly dočkat až si jeden druhému rozdají dárky.

Kolem sedmé hodiny večer seděli Ben,Kayla a Sally u stolu a večeřeli. Všichni byli na dnešní vánoční večer společensky oblečeni. Kayla měla černé krátké šaty a vlasy rozpuštěné tak, jak to měla vždycky, akorát vlnité. Ben měl džíny a bílo černou kostičkovanou košili. Sally zas měla červené šatičky s černým páskem a vlasy dané do culíku, v nich měla danou černou mašličku.
" Já už nemůžu, mohu jít už ke stromečku?" zeptala se Sally.
" Ne, vždyť ses jídla ani nedotkla." Upozornil jí otec. Kayla se usmála a souhlasně přikývla.
" Dobře, tak jo." Poslechla a konečně se do jídla pustila.
Po večeři se Sally schovala do svého pokojíčku a dívala se z okna. Sledovala noční oblohu, jestli náhodou nezahlídla Ježíška.
Když ale zaslechla zvoneček, neváhala ani chvíli a rychle se vypařila z pokoje. Stejně tak sešla schody dolů. Div nezakopla nebo neupadla. To by měli Ben s Kaylou radost, courat se ještě po pohotovostech.
Vzala do ruky pár dárku a podala je Benovi a Kayle.
" Komu patří tyto dárky?" zeptala se, jelikož ještě neuměla číst. Ale sama se už nemohla dočkat až půjde za rok do školy.
Navzájem si rozdávali dárečky. Sally měla ohromnou radost že dostala všechno co si přála pod stromeček.
Když bylo kolem desáté večer. Kayla s Benem seděli vedle sebe na gauči a popíjeli šampaňské. Sally naproti ním ležela na gauči a spala. Velmi rychle jí rozbalování dárku unavilo. Ale dnešní večer usnula spokojená se svými splněními sny. Ben pohladil Kayli bříšku a sám se už nemohl dočkat až se jejich maličká vyklube na svět.
" Miluji tě." Šeptl a políbil jí na tvář.
" Já tebe taky, neuložíme Sally do postele už?" zeptala se. Jelikož nerada by dělala nemravné věci s Benem před spící Sally. Oba se zvedli, Ben vzal svoji malou dceru do náruče a potichu jí odnesl do jejího pokoje, kde jí opatrně uložil do postele a políbil na čelíčko. Byl rád že jí má u sebe doma, nikdy víc si nepřál aby jeho dcera byla s ním. Nedokázal si přestavit, kdyby doteď byla u Tiffani a nic se nevyřešilo. Pohladil jí po její tvářičce a pousmál se.
" Nikomu tě nedám, jsi moje srdíčko" řekl tiše. Kayla která stála u dveří. Dala ruce křížem a usmála se. Ben se otočil a zvedl se, přešel ke Kayle a chytil jí ze zadu kolem pasu. Opřel si bradu o její odhalené rameno a společně se dívali na spící Sally.

V domě Ruthových panovala vánoční pohoda, všichni si rozdávali navzájem dárky a byli spokojeni se vším co dostali od druhých. Tom seděl s Vanessou vedle sebe a pořád se museli na sebe usmívat. Lorelei se Samuelem se už věnovali svým rozbalením dárkům a Vita s Danielem pomalu uklízeli roztrhané papíry.
" ehm, mohla bych vás o něco poprosit?" zeptala se Vanessa. Všichni se na ní otočili.
" Chtěla bych vám ještě něco říct." Řekla a začala se cítit nervózně.
" Stalo se něco?" zajímal se Tom, jelikož její výraz ho zneklidňoval.
" Je to takový větší dárek" usmála se. Vita s Danielem se posadili zpátky na gauč a poslouchali.
Vanessa chytila Tomovou ruku, aby mohla dostat ze sebe nějaké to slovíčko. Jelikož jí vždycky podporoval ve všem, dokázal jí utěšit a pomoc s tím aby se odvázala a mohla být upřímná a nedusila něco v sobě. Jako to dělávala tenkrát s Alexandrem.
Tom jí přitom začal hladil palcem po její ruce, bál se jaké překvapení čeká všechny.
" Tak dobře, podržte se. Jelikož do rodiny přijde někdo nový" řekla a chytla se za bříško. V tu chvíli panovalo v obýváku chvíli ticho… Tom si znovu v hlavě zopakoval slova ve své hlavě a pak se na ní podíval.
" Ty si …" nedořekl.
" Ano jsem těhotná" usmála se. Tomovi se rozzářili oči a sotva popadl dech.
" Pane bože to je úžasné" vykřikl a pevně jí objal.
" Budeme mít další vnoučata" zaradovala se Vita a objala svoji dceru.
" Budu teda" zatleskala si spokojeně Lorelei. Vanessa se tiše zasmála a souhlasně přikývla.
Po půl hodině Tom odešel z domu na vzduch. Vytáhl z kapsy krabičku cigaret a jednu si zapálil. Zaslechl že se dveře za ním otevřeli, otočil se a spatřil Vanessu. Přešla k němu a doufala že je vše v pořádku.
"Stalo se něco?" nevěděla jestli je dobře že je těhotná.
" Vůbec ne zlato" řekl, chytil její ruce a políbil je.
" Nevím jestli není něco špatně."
" Ne Vaness není, já jen že jsem stále překvapen a nedokážu tomu uvěřit, víš já budu mít dítě. Budu táta, bože proč pláču?" řekl a začali mu stékat z očí slzy po tváři. Vanessa se usmála a objala ho.
"Pojď ke mně" řekla.
" Mám neskutečnou radost, budu naše dítě chránit, milovat ho stejně jako tebe." Šeptl tiše. Vanessa se usmála a zavřela oči. Tom jí držel ještě dlouho pevně u sebe, ale pak jim začala být zima, tak se rozhodli že už půjdou domů do tepla …

pokračování příště..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Listen to your heart 48.kapitola?

četl/a jsem 100% (5)

Komentáře

1 Christine Christine | E-mail | Web | 27. prosince 2012 v 10:58 | Reagovat

Nádherný!!! Opravdu se ti to povedlo! :) Líbilo se mi, jak Bill řekl Tomovi, že má přítele a on to vzal opravdu s klidem! :)
Je to moc pěkné, že Vanessa s Tomem budou mít dítě, tak snad se nic nezkazí! :)

2 Mysteria Mysteria | E-mail | Web | 8. ledna 2013 v 20:54 | Reagovat

Na blogu mám poznávačku v rubrice Competitions ;)

3 Ann Ann | 15. ledna 2013 v 14:52 | Reagovat

Ahoj.. chtěla jsem se zeptat kdy budou další kapitolky :) ... nějak jsem se do tohozačetla a ono už není co :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama