Vampire prefer human blood | I.kapitola | Zastávka

26. listopadu 2011 v 0:25 | Lenny |  • Vampire prefer human blood
NÁZEV DÍLU: ZASTÁVKA
DÍL:1
AUTOR: LENNY
BLOG: LENNYDY


Světla v domech se zhasínali, poslední lidé kteří byli ještě vzhůru, usínali kolem dvanácté hodiny v noci…
Měsíc na obloze svítil, hvězdy nádherně zářily. Lehký vítr nadzdvihával pohozené papírky, neboli noviny po silnicích. I nějaké listy se dostali až na druhý konec ulice u lesa. Noc začala být klidná a tichá. Sova s velkými žlutými oči vzlétla od stromu na jiní a začala houkat. Něco zaslechla, a to se jí zřejmě nelíbilo. Proto odletěla na jiní a vyšší strom. Její oči sledovali černou osobu která právě prošla kolem stromu na kterým byla, znovu zahoukala. Černá osoba se zastavila a podívala se na ní.
" Pšš, snad nechceš přijít o hlavičku." Šeptla tiše černá osoba. Sova jak na poslech přestala houkat a odletěla raději pryč. Černá osoba vyšla z lesa na ulici a opřela se o lampičku, zapálila si cigaretu a podívala se směrem k rodinným domkům. Zaslechl smích opilé dívky, která někomu volala a šla zamotaným pohybem směrem ke svému domu. Černá osoba neodolala, odhodila cigaretu a pomalým pohybem došla k ní, po chvilce šel slyšet jen její bolestní křik….
Ráno ptáčci polétávali ze stromu na strom, bylo krásné modré nebe bez mráčku. Slunce nádherně pálilo. Venku si už děti hráli, jezdili na kolech po silnici. Nebo hráli fotbal.
Jeden z několika rodinných domků, byl béžový s hnědou, až skoro černou střechou. Měl dvě patra, dole byli tři okna, nahoře dvě a balkon s několika barevných květin. Které snad vychvaloval každý soused, když prošel kolem tohohle domu. Před domem bylo pár malých stromků. Vedle domku byla malá garáž, a za domem byla zahrada s plno květin, ovocných stromků, nebo dokonce i posezení s přáteli a středně velký bazén, voda byla do půlky, tak akorát na blbnutí, potápění a jiné akční věci.
Taky na zahradě pobíhal pes, byl to německý vlčák, byla to fenka a bylo jí 8 měsíců. Ale nebyla sama. V domě bydlela matka Laura s dvěmi dětmi. Renatte a Bill. Renatte bylo šestnáct krásných let a Billovi devatenáct. Mají skvělý sourozenecký vztah…
Bill vyšel ze svého rockového pokoje, chytil se zábradlí a sešel schody dolů.
" Mami, Renatte bolí břicho." Řekl a vešel za svoji mamkou do kuchyně která už připravovala svoji dceři svačinu do jejího batohu.
" Renatte dost už
s těmi výmluvy" zvýšila matka hlas aby jí dcera slyšela až nahoru do jejího pokoje. Bill pohnul obočím a sednul si ke stolu.
" Jo abych nezapomněla, dneska přijdu až v noci z práce. Tak nezapomeňte vyvenčit Lisu, taky bych byla ráda kdybyste mi nakoupili pár drobností." Řekla matka a položila zaplněný papírek Billovi na stůl, vzal ho do ruky.
" Rajčata, okurky, banány…" zastavil se a nechápavě se podíval na svoji matku.
" No co, ovoce a zelenina jsou zdravé, tak na mne takhle nezírej laskavě, dojdi za tou Renatte a dotáhni jí jsem." Řekla a dávala si nějaké věci do své kabelky. Bill se otráveně zvedl a šel po schodech nahoru, otevřel dveře pokoje Renatte a vešel dovnitř.
" Renatte neblázni, mamka už šílí." Řekl a opřel se o dveře. Renatte vstala otráveně z postele a chtěla Billa vyhodit z pokoje, ale chytil jí do náruče. Renatte ho začala bouchat do ramene. Když jí odnesl až do kuchyně, položil jí na obě nohy.
" Tak milá zlatá, žádný výmluvy. Hezky se oblíkni a šup do školy. Já dneska nemám náladu, jsem v práci až do půl noci, tak mě dneska prosím nerozčiluj." Poprosila. Renatte dala ruku v bok, zoufale se na ní podívala a odešla nahoru se nakonec převlíknout.
Matka odvezla Billa s Renatte ke škole, oba se svoji matkou rozloučili a společně vystoupili z auta, mezi tím pak matka odjela.
" Ach zase do toho ústavu." Řekla otráveně Renatte. Bill se pousmál, nasadil si pořádně černé sluneční brýle a podíval se na ní.
" Tak jdeme." Řekl a chytil jí kolem ramen, jako skvělý bráška jí doprovodil až do třídy, potom odešel do své….
Odpoledne když skončilo vyučování se Renatte posadila na zábradlí před školou a povídala si s jednou kamarádkou. Která byla asi její jediná kamarádka, jiné děvčata Renatte moc nemuseli kvůli tomu jak vypadá a co nosí na sobě.
" Nebudeš věřit ale dala jsem se dohromady s Davidem." Řekla radostně její kamarádka. Renatte se pousmála.
" Gratuluji." Řekla jen, sama někoho chtěla… ale vždycky když si někoho našla, vždycky se ukázal jako kretén. Těch už měla plný zuby.
" Přijdeš dneska trénovat?" zeptala se kamarádka. Renatte zvedla oči.
" Jo jasně přijdu." Kývla, zahlídla Billa který vycházel ze školy k děvčatům.
" Ahoj." Pozdravil jak svoji sestru tak i její kamarádku.
" Ahojky, tak já pádím za Davidem pa a uvidíme se." Mrkla na ní a šťastným pohybem šla ke svému novému klukovi. Renatte si povzdychla.
" Ach, další kamarádka co se na mne ted vykašle." Řekla a seskočila ze zábradlí na zem.
" Neber si to tak, tak je jim láska přednější." Řekl a společně odcházeli ze školy.
" Asi, ale i když jsem měla kluka jsem byla stále se svými přáteli i s ním. No nic v šest večer mi začne trénink, musíme pořád trénovat tu stejnou sestavu, Trenérka by potřebovala zakroutit krkem." Řekla. Bill se usmál.
Bylo kolem šesté večer. Renatte běžela rychle na trénink rozstleskávaček. Bill mezi tím taky odběhl z domu nakoupit nějaké to jídlo mamce. Vzal sebou i svého psa, Lisu.
Když došel k obchodu, zavázal Lisu k zábradlí a odešel dovnitř nakoupit. Po chvilce vyšel ven s plnou taškou a mířil k Lise, ta už šťastně vrtěla ocasem že je už její páníček zpátky.
" Liso nebudeš věřit, ale ta taška je těžká jak svině." Řekl tiše, aby ho neslyšel někdo kolem že mluví sprostě. I když on tak moc takhle nemluví, prostě jedno slovo mu muselo uniknout.
Rozvázal Lisu a společně se vraceli zpátky domů.
Už byla tma, bylo už kolem deváté hodiny a Renatte vyběhla ven před fotbalový stadion, kde holčiny trénovali venku na trávě. Nebylo tak pozdě že by se Renatte obávala nějakých úchylu. Sice by byla radši kdyby pro ní přišel Bill, ale není malá a zvládne půl hodinky domů.
Dala si batoh na pravé rameno a šla rychlým krokem domů. Šla na zástavku a čekala sama na autobus. Podívala se na hodiny, bylo už čtvrt na deset.
" Je, kde je ty jo." Řekla a chodila sem a tam. Po chvilce konečně zahlídla autobus, nikdo v něm nebyl. Byl prázdný až na řidiče… Vešla dovnitř a sedla si na židli. Čekala až pojede, ale ještě ani nezavřel dveře a už někdo další vešel dovnitř. Byl to chlapec, měl černé trochu volné kalhoty, černé dlouhé tričko a dlouhý černý kabát. Taky měl černý šátek a rasta copánky. Renatte zvedla oči a podívala se na něj, nejvíce jí zaujali jeho hnědé krásné oči. Potom sklopila oči když se na ní podíval.
" Sorry a díky že si počkal kámo." Zaslechla jak říká řidičovi. Šel směrem k ní. Dívala se na jeho nohy, trochu se bála. Nedokázala se s někým hned dát do řeči. Na to byla hodně stydlivá. Ale nakonec si oddychla, sednul si za ní. A to byl jinak prázdný autobus. Mohl si sednout kdekoliv, ale on si sednul zrovna za ní. Autobus se rozjel a jel. Renatte se cítila trochu nejistě, když seděl za ní tak nádherný kluk, navíc krásně voněl. Najednou uslyšela že jí zvoní mobil, urychleně ho zvedla, byl to Bill.
" No co je?" zeptala se tiše.
" Kde jako jsi? Si snad zakopla a spadla do hrobu nebo co?" zeptal se.
" Ne teprve ted jedu autobusem, zachvíli už budu doma neboj, ahoj" zaklapla mu to a vložila mobil do své kapsy u kalhot. Když zaslechla svoji zastávku, moc se jí nechtělo vystupovat z autobusu. Kvůli tomu krásnému klukovi. Zvedla se a šla ke dveřím. Najednou zahlídla že něco vedle ní stojí, byl to on. Překvapilo jí to, nikdy ho neviděla. Že by bydlel tady? Říkala si v myšlenkách. Když autobus zastavil, seskočila z autobusu jako první a rychlým krokem s rukama v kapse šla směrem do ulice. Slyšela jak kráčí za ní, trochu měla strach. A doufala že zajde do nějakého domu, otočila se, pořád šel za ní. Po pěti vteřinách se znovu otočila, ale už nešel za ní, zmizel… Zamračila se, pohnula rameni a došla domů…
POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Vampire prefer human blood 1.kapitola? x)

Četl/a jsem =) 100% (6)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama